Pizza z samego Krakowa

Pizza z samego Krakowa

Jedzenie jest ważnym elementem dnia codziennego. Każdy nas chciałby dobrze pojeść, jednocześnie próbując wielu smacznych i wyrafinowanych potraw. Jednak nie zawsze jest na to czas. Śniadanie powinno być tym najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia, ale ze względu na aktywny tryb życia i ponieważ mamy na głowie dużo obowiązków, nie zawsze jesteśmy w stanie pogodzić śniadanie czasowo. Musimy więc jeść w trakcie drogi do pracy albo już na miejscu.

Nie lepiej jest z obiadem. Tutaj nieraz zdarza się, że praca zaoferuje nam możliwość zjedzenia obiadu, ale nie ma np. możliwości, aby wyjść gdzieś na zewnątrz na lunch. Zwłaszcza że w pobliżu mamy wiele restauracji, barów, kawiarń, karczm, pizzerii w Krakowie z dowozem, na które zapotrzebowanie zgłaszają turyści z całego świata. Często jednak czasu wystarcza na takie dania jak fast food. Należą do nich kebab, frytki, pizza, burrito, tortilla, hamburger, cheeseburger, hot-dog. Z pewnością pizza jest przysmakiem jedzonym bardzo chętnie. Każda pizzeria stara się stale ulepszać swoje menu, wprowadzając coraz to nowsze oferty. Najpopularniejszą pizzą jest margerita składająca się z podstawowych składników, takich jak: sos pomidorowy, ser mozzarella i oregano. Innymi popularnymi składnikami są także cebula, papryka, szynka, por, salami, kurczak i oliwki.

Ci, którzy wolą pizzę na słodko mogą dobrać w składnikach brzoskwinię, banany, ananasy i kukurydzę. Popularne są też pizze frutti di mare, gdzie wśród składników są krewetki, małże, kraby oraz tuńczyk. Nietrudno jest znaleźć pizzerię z menu, które będzie nam odpowiadać. Można poszukać pizzerii np. w Nowej Hucie w Krakowie, jeżeli mamy tylko czas, ochotę i pieniądze na to, aby tam się stołować i zjeść porządny obiad.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *