Smaczny obiad

Smaczny obiad

Każdego z nas w ciągu dnia dopada moment, kiedy zaczynamy odczuwać potworny głód. Nasz żołądek zwija się, kurczy, rozkurcza, zdaje się wręcz, że chce strawić samego siebie, wydając przy tym dźwięki przypominające odgłosy godowe wielorybów. Co zrobić w takiej sytuacji, zwłaszcza wtedy, gdy znajdujemy się w środku wielkiego miasta, a właśnie naszła nas ochota na jedzenie? Gdzie zjeść smaczną pizzę na obiad w Poznaniu na Ratajach?

Coś smacznego do jedzenia można znaleźć w każdym mieście. Co najważniejsze – trzeba być czujnym, by jedzenie, które spożywamy, na pewno było świeże. Jeśli tylko poczujemy, że coś jest nie do końca w porządku, zaś jedzenie smakuje lub pachnie nieco podejrzanie, nie bójmy się zgłosić całej sprawy szefowi kuchni. Chodzi tu przecież o nasze zdrowie, a może nawet i życie – nie ma co ryzykować!

Najpopularniejsze są bez wątpienia restauracje oferujące dania charakterystyczne dla kuchni włoskiej. Spaghetti, makarony, sosy – któż tego nie kocha? Prócz tego coraz większą popularność zyskują ostatnimi czasy restauracje serwujące dania tradycyjnej kuchni polskiej. Pierogi z najprzeróżniejszymi rodzajami farszu (od słodkich, jak ser, czekolada czy owoce – przykładowo brzoskwinie, morele, żurawina, aż po słone, między innymi z greckim serem feta, suszonymi pomidorami oraz dodatkiem aromatycznych ziół śródziemnomorskich), tradycyjny polski schabowy z zasmażaną kapustą i ziemniaczkami, żurek, polski rosół (z rodzimej, polskiej kury!). Nie ma co ukrywać – są to doprawdy imponujące przysmaki. Są one szczególnie interesujące zwłaszcza dla obcokrajowców przybywających do naszego kraju – bardzo często marzą oni o spróbowaniu typowych polskich przysmaków, by jak najpełniej odczuć klimat kraju, w którym się aktualnie znajdują. Z czasem mają ku temu coraz więcej możliwości, bowiem, jak już wspomniano, coraz więcej restauracji tego typu powstaje w naszym kraju. Przedsiębiorcy czują, iż jest to dobry pomysł na interes – zainteresowanie tradycyjną polską kuchnią jest bowiem ogromne, z dnia na dzień coraz większe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *